Vaša cesta k materstvu sa zaradí medzi najúžasnejšie skúsenosti, aké kedy zažijete. Vedomie, že v sebe nosíte nový život, ktorý čoskoro zavíta na tento svet, prirodzene vo Vás vyvoláva veľké množstvo pocitov a emócií, ktoré sú pre Vás nové. Prijmite všetky tieto pocity ako aj telesne zmeny s prirodzenosťou, vychutnávajte si toto obdobie a uvažujte nad tým, aká ste jedinečná.

Bez ohľadu na to, či sa pripravujete na svoj prvý alebo ďalší pôrod, bude táto skúsenosť pre Vás a Vaše bábätko jedinečná. Nikdy sa nezopakuje a výrazne ovplyvní Vás budúci život ako ženy i partnerky.
Je preto prirodzené, že spolu so svojim partnerom hľadáte spôsob ako prežiť pokojný a bezpečný pôrod.

Pokojný pôrod je predpôrodný kurz zameraný na prípravu budúcich rodičov na nenásilný a nežný pôrod. Kurz ponúka prepracovaný program, v rámci ktorého si osvojíte overené techniky hlbokej relaxácie, vizualizácie a afirmácií. Ich cieľom je pomôcť Vám docieliť príjemnejší pôrod.

Kurz Pokojný pôrod podnecuje pokojné, vyrovnané a prirodzené tehotenstvo, nežný pôrod a vytváranie citových väzieb s bábätkom v rámci celej rodiny. Na rozdiel od iných pôrodných metód, ktoré vás učia zvládať bolesť, Pokojný pôrod vychádza z predpokladu, že pôrod nemusí byť nevyhnutne bolestivý, ak je matka náležite pripravená a uvoľnená.

Ak ženy pochopia, že bolesť spôsobujú hormóny, ktoré produkuje strach, naučia sa strach odblokovať a namiesto toho vytvárať v tele endorfíny — hormóny šťastia a duševnej pohody.

Potom dokážu premeniť pôvodné očakávania dlhého a bolestivého pôrodu na očakávania príjemnejšieho pôrodu. Namiesto vyčerpávajúceho plytkého dýchania a techník odvádzania pozornosti, ktoré sú typické pre klasické programy “prípravy na pôrod”, si budúce mamičky aplikujúce metódu Pokojného pôrodu osvoja techniku hlbokého brušného dýchania a úplnej relaxácie, ktorá im počas pôrodu umožní pracovať v harmónii so svojím telom a svojim bábätkom. Výsledkom je kratší a pokojnejší pôrod tak pre ženu, ako i pre jej bábätko.

Kurz Vás naučí sebadôvere a poskytne vám všetky potrebné vedomosti, aby vás pripravil na prirodzený, pokojný a bezpečný pôrod. Po jeho absolvovaní budete dostatočne informovaná a pripravená na to, aby ste dokázali o svojom pôrode robiť tie najlepšie rozhodnutia a vyhli sa zbytočným zákrokom, ktoré by mohli váš pôrod narušiť.

Náš kurz je výnimočný v tom, že sa nezameriava na jediný možný výsledok pôrodu. Uvedomujeme si, že každá žena je iná a každý pôrod má isté špecifiká. Kurz vás pripraví na rôzne scenáre pôrodu s ohľadom na aktuálnu situáciu v našich pôrodniciach.

Na kurze sa naučíte:

 • Špeciálne techniky relaxácií a dýchania pre ľahký a pokojný pôrod
 • Získať dôveru vo svoje telo, ktoré je najdokonalejším zázrakom prírody
 • Pracovať s Vašou mysľou, jej najsilnejšou časťou, ktorou je podvedomie
 • Spolupracovať so svojím telom počas pôrodu tak, aby ste prežili krásny, prirodzený a posilňujúci pôrod
 • Jednoduché cvičenia pre fyzickú pohodu počas tehotenstva i pôrodu
 • Prečo pôrod nemusí bolieť
 • Vytvárať vo vašom tele  prirodzené anestetiká – bezpečné a účinné prostriedky proti bolesti
 • Načúvať svojmu telu i bábätku
 • Pozitívne nastavenie mysle, vizualizácie a afirmácie pre ľahký pôrod
 • Zbaviť sa strachu a obáv, ktoré môžu negatívne vplývať na vaše bábätko, tehotenstvo, pôrod i následné obdobie materstva. Keď sa Vaša myseľ zbaví strachu, ktorý niekedy vedome nepociťujeme, Vaše telo sa môže oslobodiť od bolesti a fungovať tak, ako príroda zamýšľala
 • Prirodzené spôsoby pre rozbehnutie a urýchlenie pôrodu
 • Zostaviť a použiť pôrodný plán
 • Zásady optimálnej výživy počas tehotenstva
 • Použitie aromaterapie počas tehotenstva, pri pôrode